transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbrollo esbrolles esbrolla esbrollem esbrolleu esbrollen | esbrollava esbrollaves esbrollava esbrollàvem esbrollàveu esbrollaven | esbrollí esbrollares esbrollà esbrollàrem esbrollàreu esbrollaren | esbrollaré esbrollaràs esbrollarà esbrollarem esbrollareu esbrollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbrollaria esbrollaries esbrollaria esbrollaríem esbrollaríeu esbrollarien | esbrolli esbrollis esbrolli esbrollem esbrolleu esbrollin | esbrollés esbrollessis esbrollés esbrolléssim esbrolléssiu esbrollessin | esbrolla esbrolli esbrollem esbrolleu esbrollin | ||
| Infinitiu | esbrollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbrollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana