pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| dissimilo dissimiles dissimila dissimilem dissimileu dissimilen | dissimilava dissimilaves dissimilava dissimilàvem dissimilàveu dissimilaven | dissimilí dissimilares dissimilà dissimilàrem dissimilàreu dissimilaren | dissimilaré dissimilaràs dissimilarà dissimilarem dissimilareu dissimilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| dissimilaria dissimilaries dissimilaria dissimilaríem dissimilaríeu dissimilarien | dissimili dissimilis dissimili dissimilem dissimileu dissimilin | dissimilés dissimilessis dissimilés dissimiléssim dissimiléssiu dissimilessin | dissimila dissimili dissimilem dissimileu dissimilin | ||
| Infinitiu | dissimilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | dissimilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : dissimilació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana