transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| difumino difumines difumina difuminem difumineu difuminen | difuminava difuminaves difuminava difuminàvem difuminàveu difuminaven | difuminí difuminares difuminà difuminàrem difuminàreu difuminaren | difuminaré difuminaràs difuminarà difuminarem difuminareu difuminaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| difuminaria difuminaries difuminaria difuminaríem difuminaríeu difuminarien | difumini difuminis difumini difuminem difumineu difuminin | difuminés difuminessis difuminés difuminéssim difuminéssiu difuminessin | difumina difumini difuminem difumineu difuminin | ||
| Infinitiu | difuminar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | difuminant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana