pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| equivoco equivoques equivoca equivoquem equivoqueu equivoquen | equivocava equivocaves equivocava equivocàvem equivocàveu equivocaven | equivoquí equivocares equivocà equivocàrem equivocàreu equivocaren | equivocaré equivocaràs equivocarà equivocarem equivocareu equivocaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| equivocaria equivocaries equivocaria equivocaríem equivocaríeu equivocarien | equivoqui equivoquis equivoqui equivoquem equivoqueu equivoquin | equivoqués equivoquessis equivoqués equivoquéssim equivoquéssiu equivoquessin | equivoca equivoqui equivoquem equivoqueu equivoquin | ||
| Infinitiu | equivocar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | equivocant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
forma nominal : equivocació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana