transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desvoro desvores desvora desvorem desvoreu desvoren | desvorava desvoraves desvorava desvoràvem desvoràveu desvoraven | desvorí desvorares desvorà desvoràrem desvoràreu desvoraren | desvoraré desvoraràs desvorarà desvorarem desvorareu desvoraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desvoraria desvoraries desvoraria desvoraríem desvoraríeu desvorarien | desvori desvoris desvori desvorem desvoreu desvorin | desvorés desvoressis desvorés desvoréssim desvoréssiu desvoressin | desvora desvori desvorem desvoreu desvorin | ||
| Infinitiu | desvorar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desvorant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana