transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desllaço desllaces desllaça desllacem desllaceu desllacen | desllaçava desllaçaves desllaçava desllaçàvem desllaçàveu desllaçaven | desllací desllaçares desllaçà desllaçàrem desllaçàreu desllaçaren | desllaçaré desllaçaràs desllaçarà desllaçarem desllaçareu desllaçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desllaçaria desllaçaries desllaçaria desllaçaríem desllaçaríeu desllaçarien | desllaci desllacis desllaci desllacem desllaceu desllacin | desllacés desllacessis desllacés desllacéssim desllacéssiu desllacessin | desllaça desllaci desllacem desllaceu desllacin | ||
| Infinitiu | desllaçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desllaçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana