pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encimbello encimbelles encimbella encimbellem encimbelleu encimbellen | encimbellava encimbellaves encimbellava encimbellàvem encimbellàveu encimbellaven | encimbellí encimbellares encimbellà encimbellàrem encimbellàreu encimbellaren | encimbellaré encimbellaràs encimbellarà encimbellarem encimbellareu encimbellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encimbellaria encimbellaries encimbellaria encimbellaríem encimbellaríeu encimbellarien | encimbelli encimbellis encimbelli encimbellem encimbelleu encimbellin | encimbellés encimbellessis encimbellés encimbelléssim encimbelléssiu encimbellessin | encimbella encimbelli encimbellem encimbelleu encimbellin | ||
| Infinitiu | encimbellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encimbellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : encimbellament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana