pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entumeixo entumeixes entumeix entumim entumiu entumeixen | entumia entumies entumia entumíem entumíeu entumien | entumí entumires entumí entumírem entumíreu entumiren | entumiré entumiràs entumirà entumirem entumireu entumiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entumiria entumiries entumiria entumiríem entumiríeu entumirien | entumeixi entumeixis entumeixi entumim entumiu entumeixin | entumís entumissis entumís entumíssim entumíssiu entumissin | entumeix entumeixi entumim entumiu entumeixin | ||
| Infinitiu | entumir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entumint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : entumiment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana