pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espoltro espoltres espoltra espoltrem espoltreu espoltren | espoltrava espoltraves espoltrava espoltràvem espoltràveu espoltraven | espoltrí espoltrares espoltrà espoltràrem espoltràreu espoltraren | espoltraré espoltraràs espoltrarà espoltrarem espoltrareu espoltraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espoltraria espoltraries espoltraria espoltraríem espoltraríeu espoltrarien | espoltri espoltris espoltri espoltrem espoltreu espoltrin | espoltrés espoltressis espoltrés espoltréssim espoltréssiu espoltressin | espoltra espoltri espoltrem espoltreu espoltrin | ||
| Infinitiu | espoltrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espoltrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana