transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenvitricollo desenvitricolles desenvitricolla desenvitricollem desenvitricolleu desenvitricollen | desenvitricollava desenvitricollaves desenvitricollava desenvitricollàvem desenvitricollàveu desenvitricollaven | desenvitricollí desenvitricollares desenvitricollà desenvitricollàrem desenvitricollàreu desenvitricollaren | desenvitricollaré desenvitricollaràs desenvitricollarà desenvitricollarem desenvitricollareu desenvitricollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenvitricollaria desenvitricollaries desenvitricollaria desenvitricollaríem desenvitricollaríeu desenvitricollarien | desenvitricolli desenvitricollis desenvitricolli desenvitricollem desenvitricolleu desenvitricollin | desenvitricollés desenvitricollessis desenvitricollés desenvitricolléssim desenvitricolléssiu desenvitricollessin | desenvitricolla desenvitricolli desenvitricollem desenvitricolleu desenvitricollin | ||
| Infinitiu | desenvitricollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenvitricollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana