intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desentrecuixo desentrecuixes desentrecuixa desentrecuixem desentrecuixeu desentrecuixen | desentrecuixava desentrecuixaves desentrecuixava desentrecuixàvem desentrecuixàveu desentrecuixaven | desentrecuixí desentrecuixares desentrecuixà desentrecuixàrem desentrecuixàreu desentrecuixaren | desentrecuixaré desentrecuixaràs desentrecuixarà desentrecuixarem desentrecuixareu desentrecuixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desentrecuixaria desentrecuixaries desentrecuixaria desentrecuixaríem desentrecuixaríeu desentrecuixarien | desentrecuixi desentrecuixis desentrecuixi desentrecuixem desentrecuixeu desentrecuixin | desentrecuixés desentrecuixessis desentrecuixés desentrecuixéssim desentrecuixéssiu desentrecuixessin | desentrecuixa desentrecuixi desentrecuixem desentrecuixeu desentrecuixin | ||
| Infinitiu | desentrecuixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desentrecuixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana