transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenlloro desenllores desenllora desenllorem desenlloreu desenlloren | desenllorava desenlloraves desenllorava desenlloràvem desenlloràveu desenlloraven | desenllorí desenllorares desenllorà desenlloràrem desenlloràreu desenlloraren | desenlloraré desenlloraràs desenllorarà desenllorarem desenllorareu desenlloraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenlloraria desenlloraries desenlloraria desenlloraríem desenlloraríeu desenllorarien | desenllori desenlloris desenllori desenllorem desenlloreu desenllorin | desenllorés desenlloressis desenllorés desenlloréssim desenlloréssiu desenlloressin | desenllora desenllori desenllorem desenlloreu desenllorin | ||
| Infinitiu | desenllorar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenllorant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana