pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenclavo desenclaves desenclava desenclavem desenclaveu desenclaven | desenclavava desenclavaves desenclavava desenclavàvem desenclavàveu desenclavaven | desenclaví desenclavares desenclavà desenclavàrem desenclavàreu desenclavaren | desenclavaré desenclavaràs desenclavarà desenclavarem desenclavareu desenclavaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenclavaria desenclavaries desenclavaria desenclavaríem desenclavaríeu desenclavarien | desenclavi desenclavis desenclavi desenclavem desenclaveu desenclavin | desenclavés desenclavessis desenclavés desenclavéssim desenclavéssiu desenclavessin | desenclava desenclavi desenclavem desenclaveu desenclavin | ||
| Infinitiu | desenclavar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenclavant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana