transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desempobreixo desempobreixes desempobreix desempobrim desempobriu desempobreixen | desempobria desempobries desempobria desempobríem desempobríeu desempobrien | desempobrí desempobrires desempobrí desempobrírem desempobríreu desempobriren | desempobriré desempobriràs desempobrirà desempobrirem desempobrireu desempobriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desempobriria desempobriries desempobriria desempobriríem desempobriríeu desempobririen | desempobreixi desempobreixis desempobreixi desempobrim desempobriu desempobreixin | desempobrís desempobrissis desempobrís desempobríssim desempobríssiu desempobrissin | desempobreix desempobreixi desempobrim desempobriu desempobreixin | ||
| Infinitiu | desempobrir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desempobrint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana