transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desempilo desempiles desempila desempilem desempileu desempilen | desempilava desempilaves desempilava desempilàvem desempilàveu desempilaven | desempilí desempilares desempilà desempilàrem desempilàreu desempilaren | desempilaré desempilaràs desempilarà desempilarem desempilareu desempilaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desempilaria desempilaries desempilaria desempilaríem desempilaríeu desempilarien | desempili desempilis desempili desempilem desempileu desempilin | desempilés desempilessis desempilés desempiléssim desempiléssiu desempilessin | desempila desempili desempilem desempileu desempilin | ||
| Infinitiu | desempilar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desempilant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana