transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desembrido desembrides desembrida desembridem desembrideu desembriden | desembridava desembridaves desembridava desembridàvem desembridàveu desembridaven | desembridí desembridares desembridà desembridàrem desembridàreu desembridaren | desembridaré desembridaràs desembridarà desembridarem desembridareu desembridaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desembridaria desembridaries desembridaria desembridaríem desembridaríeu desembridarien | desembridi desembridis desembridi desembridem desembrideu desembridin | desembridés desembridessis desembridés desembridéssim desembridéssiu desembridessin | desembrida desembridi desembridem desembrideu desembridin | ||
| Infinitiu | desembridar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desembridant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana