transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensutzo ensutzes ensutza ensutzem ensutzeu ensutzen | ensutzava ensutzaves ensutzava ensutzàvem ensutzàveu ensutzaven | ensutzí ensutzares ensutzà ensutzàrem ensutzàreu ensutzaren | ensutzaré ensutzaràs ensutzarà ensutzarem ensutzareu ensutzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensutzaria ensutzaries ensutzaria ensutzaríem ensutzaríeu ensutzarien | ensutzi ensutzis ensutzi ensutzem ensutzeu ensutzin | ensutzés ensutzessis ensutzés ensutzéssim ensutzéssiu ensutzessin | ensutza ensutzi ensutzem ensutzeu ensutzin | ||
| Infinitiu | ensutzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensutzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana