transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensucro ensucres ensucra ensucrem ensucreu ensucren | ensucrava ensucraves ensucrava ensucràvem ensucràveu ensucraven | ensucrí ensucrares ensucrà ensucràrem ensucràreu ensucraren | ensucraré ensucraràs ensucrarà ensucrarem ensucrareu ensucraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensucraria ensucraries ensucraria ensucraríem ensucraríeu ensucrarien | ensucri ensucris ensucri ensucrem ensucreu ensucrin | ensucrés ensucressis ensucrés ensucréssim ensucréssiu ensucressin | ensucra ensucri ensucrem ensucreu ensucrin | ||
| Infinitiu | ensucrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensucrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana