transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensalvatgeixo ensalvatgeixes ensalvatgeix ensalvatgim ensalvatgiu ensalvatgeixen | ensalvatgia ensalvatgies ensalvatgia ensalvatgíem ensalvatgíeu ensalvatgien | ensalvatgí ensalvatgires ensalvatgí ensalvatgírem ensalvatgíreu ensalvatgiren | ensalvatgiré ensalvatgiràs ensalvatgirà ensalvatgirem ensalvatgireu ensalvatgiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensalvatgiria ensalvatgiries ensalvatgiria ensalvatgiríem ensalvatgiríeu ensalvatgirien | ensalvatgeixi ensalvatgeixis ensalvatgeixi ensalvatgim ensalvatgiu ensalvatgeixin | ensalvatgís ensalvatgissis ensalvatgís ensalvatgíssim ensalvatgíssiu ensalvatgissin | ensalvatgeix ensalvatgeixi ensalvatgim ensalvatgiu ensalvatgeixin | ||
| Infinitiu | ensalvatgir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensalvatgint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana