transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enrodillo enrodilles enrodilla enrodillem enrodilleu enrodillen | enrodillava enrodillaves enrodillava enrodillàvem enrodillàveu enrodillaven | enrodillí enrodillares enrodillà enrodillàrem enrodillàreu enrodillaren | enrodillaré enrodillaràs enrodillarà enrodillarem enrodillareu enrodillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrodillaria enrodillaries enrodillaria enrodillaríem enrodillaríeu enrodillarien | enrodilli enrodillis enrodilli enrodillem enrodilleu enrodillin | enrodillés enrodillessis enrodillés enrodilléssim enrodilléssiu enrodillessin | enrodilla enrodilli enrodillem enrodilleu enrodillin | ||
| Infinitiu | enrodillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrodillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana