transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enriveto enrivetes enriveta enrivetem enriveteu enriveten | enrivetava enrivetaves enrivetava enrivetàvem enrivetàveu enrivetaven | enrivetí enrivetares enrivetà enrivetàrem enrivetàreu enrivetaren | enrivetaré enrivetaràs enrivetarà enrivetarem enrivetareu enrivetaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrivetaria enrivetaries enrivetaria enrivetaríem enrivetaríeu enrivetarien | enriveti enrivetis enriveti enrivetem enriveteu enrivetin | enrivetés enrivetessis enrivetés enrivetéssim enrivetéssiu enrivetessin | enriveta enriveti enrivetem enriveteu enrivetin | ||
| Infinitiu | enrivetar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrivetant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana