transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| fenomenalitzo fenomenalitzes fenomenalitza fenomenalitzem fenomenalitzeu fenomenalitzen | fenomenalitzava fenomenalitzaves fenomenalitzava fenomenalitzàvem fenomenalitzàveu fenomenalitzaven | fenomenalitzí fenomenalitzares fenomenalitzà fenomenalitzàrem fenomenalitzàreu fenomenalitzaren | fenomenalitzaré fenomenalitzaràs fenomenalitzarà fenomenalitzarem fenomenalitzareu fenomenalitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| fenomenalitzaria fenomenalitzaries fenomenalitzaria fenomenalitzaríem fenomenalitzaríeu fenomenalitzarien | fenomenalitzi fenomenalitzis fenomenalitzi fenomenalitzem fenomenalitzeu fenomenalitzin | fenomenalitzés fenomenalitzessis fenomenalitzés fenomenalitzéssim fenomenalitzéssiu fenomenalitzessin | fenomenalitza fenomenalitzi fenomenalitzem fenomenalitzeu fenomenalitzin | ||
| Infinitiu | fenomenalitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | fenomenalitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana