transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desbarbo desbarbes desbarba desbarbem desbarbeu desbarben | desbarbava desbarbaves desbarbava desbarbàvem desbarbàveu desbarbaven | desbarbí desbarbares desbarbà desbarbàrem desbarbàreu desbarbaren | desbarbaré desbarbaràs desbarbarà desbarbarem desbarbareu desbarbaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desbarbaria desbarbaries desbarbaria desbarbaríem desbarbaríeu desbarbarien | desbarbi desbarbis desbarbi desbarbem desbarbeu desbarbin | desbarbés desbarbessis desbarbés desbarbéssim desbarbéssiu desbarbessin | desbarba desbarbi desbarbem desbarbeu desbarbin | ||
| Infinitiu | desbarbar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desbarbant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana