transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| infibulo infibules infibula infibulem infibuleu infibulen | infibulava infibulaves infibulava infibulàvem infibulàveu infibulaven | infibulí infibulares infibulà infibulàrem infibulàreu infibularen | infibularé infibularàs infibularà infibularem infibulareu infibularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| infibularia infibularies infibularia infibularíem infibularíeu infibularien | infibuli infibulis infibuli infibulem infibuleu infibulin | infibulés infibulessis infibulés infibuléssim infibuléssiu infibulessin | infibula infibuli infibulem infibuleu infibulin | ||
| Infinitiu | infibular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | infibulant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : infibulació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana