pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enquisto enquistes enquista enquistem enquisteu enquisten | enquistava enquistaves enquistava enquistàvem enquistàveu enquistaven | enquistí enquistares enquistà enquistàrem enquistàreu enquistaren | enquistaré enquistaràs enquistarà enquistarem enquistareu enquistaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enquistaria enquistaries enquistaria enquistaríem enquistaríeu enquistarien | enquisti enquistis enquisti enquistem enquisteu enquistin | enquistés enquistessis enquistés enquistéssim enquistéssiu enquistessin | enquista enquisti enquistem enquisteu enquistin | ||
| Infinitiu | enquistar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enquistant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : enquistament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana