pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ennuego ennuegues ennuega ennueguem ennuegueu ennueguen | ennuegava ennuegaves ennuegava ennuegàvem ennuegàveu ennuegaven | ennueguí ennuegares ennuegà ennuegàrem ennuegàreu ennuegaren | ennuegaré ennuegaràs ennuegarà ennuegarem ennuegareu ennuegaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ennuegaria ennuegaries ennuegaria ennuegaríem ennuegaríeu ennuegarien | ennuegui ennueguis ennuegui ennueguem ennuegueu ennueguin | ennuegués ennueguessis ennuegués ennueguéssim ennueguéssiu ennueguessin | ennuega ennuegui ennueguem ennuegueu ennueguin | ||
| Infinitiu | ennuegar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ennuegant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: arremangar
forma nominal : ennuegada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana