transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| intercanvio intercanvies intercanvia intercanviem intercanvieu intercanvien | intercanviava intercanviaves intercanviava intercanviàvem intercanviàveu intercanviaven | intercanvií intercanviares intercanvià intercanviàrem intercanviàreu intercanviaren | intercanviaré intercanviaràs intercanviarà intercanviarem intercanviareu intercanviaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| intercanviaria intercanviaries intercanviaria intercanviaríem intercanviaríeu intercanviarien | intercanviï intercanviïs intercanviï intercanviem intercanvieu intercanviïn | intercanviés intercanviessis intercanviés intercanviéssim intercanviéssiu intercanviessin | intercanvia intercanviï intercanviem intercanvieu intercanviïn | ||
| Infinitiu | intercanviar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | intercanviant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana