pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desfiguro desfigures desfigura desfigurem desfigureu desfiguren | desfigurava desfiguraves desfigurava desfiguràvem desfiguràveu desfiguraven | desfigurí desfigurares desfigurà desfiguràrem desfiguràreu desfiguraren | desfiguraré desfiguraràs desfigurarà desfigurarem desfigurareu desfiguraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desfiguraria desfiguraries desfiguraria desfiguraríem desfiguraríeu desfigurarien | desfiguri desfiguris desfiguri desfigurem desfigureu desfigurin | desfigurés desfiguressis desfigurés desfiguréssim desfiguréssiu desfiguressin | desfigura desfiguri desfigurem desfigureu desfigurin | ||
| Infinitiu | desfigurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desfigurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : desfiguració
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana