transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenroco desenroques desenroca desenroquem desenroqueu desenroquen | desenrocava desenrocaves desenrocava desenrocàvem desenrocàveu desenrocaven | desenroquí desenrocares desenrocà desenrocàrem desenrocàreu desenrocaren | desenrocaré desenrocaràs desenrocarà desenrocarem desenrocareu desenrocaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenrocaria desenrocaries desenrocaria desenrocaríem desenrocaríeu desenrocarien | desenroqui desenroquis desenroqui desenroquem desenroqueu desenroquin | desenroqués desenroquessis desenroqués desenroquéssim desenroquéssiu desenroquessin | desenroca desenroqui desenroquem desenroqueu desenroquin | ||
| Infinitiu | desenrocar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenrocant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana