transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espavento espaventes espaventa espaventem espaventeu espaventen | espaventava espaventaves espaventava espaventàvem espaventàveu espaventaven | espaventí espaventares espaventà espaventàrem espaventàreu espaventaren | espaventaré espaventaràs espaventarà espaventarem espaventareu espaventaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espaventaria espaventaries espaventaria espaventaríem espaventaríeu espaventarien | espaventi espaventis espaventi espaventem espaventeu espaventin | espaventés espaventessis espaventés espaventéssim espaventéssiu espaventessin | espaventa espaventi espaventem espaventeu espaventin | ||
| Infinitiu | espaventar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espaventant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana