transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engeganteixo engeganteixes engeganteix engegantim engegantiu engeganteixen | engegantia engeganties engegantia engegantíem engegantíeu engegantien | engegantí engegantires engegantí engegantírem engegantíreu engegantiren | engegantiré engegantiràs engegantirà engegantirem engegantireu engegantiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engegantiria engegantiries engegantiria engegantiríem engegantiríeu engegantirien | engeganteixi engeganteixis engeganteixi engegantim engegantiu engeganteixin | engegantís engegantissis engegantís engegantíssim engegantíssiu engegantissin | engeganteix engeganteixi engegantim engegantiu engeganteixin | ||
| Infinitiu | engegantir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engegantint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana