transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esfacelo esfaceles esfacela esfacelem esfaceleu esfacelen | esfacelava esfacelaves esfacelava esfacelàvem esfacelàveu esfacelaven | esfacelí esfacelares esfacelà esfacelàrem esfacelàreu esfacelaren | esfacelaré esfacelaràs esfacelarà esfacelarem esfacelareu esfacelaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esfacelaria esfacelaries esfacelaria esfacelaríem esfacelaríeu esfacelarien | esfaceli esfacelis esfaceli esfacelem esfaceleu esfacelin | esfacelés esfacelessis esfacelés esfaceléssim esfaceléssiu esfacelessin | esfacela esfaceli esfacelem esfaceleu esfacelin | ||
| Infinitiu | esfacelar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esfacelant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana