pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engalaverno engalavernes engalaverna engalavernem engalaverneu engalavernen | engalavernava engalavernaves engalavernava engalavernàvem engalavernàveu engalavernaven | engalaverní engalavernares engalavernà engalavernàrem engalavernàreu engalavernaren | engalavernaré engalavernaràs engalavernarà engalavernarem engalavernareu engalavernaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engalavernaria engalavernaries engalavernaria engalavernaríem engalavernaríeu engalavernarien | engalaverni engalavernis engalaverni engalavernem engalaverneu engalavernin | engalavernés engalavernessis engalavernés engalavernéssim engalavernéssiu engalavernessin | engalaverna engalaverni engalavernem engalaverneu engalavernin | ||
| Infinitiu | engalavernar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engalavernant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana