pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfereeixo enfereeixes enfereeix enfereïm enfereïu enfereeixen | enfereïa enfereïes enfereïa enfereíem enfereíeu enfereïen | enfereí enfereïres enfereí enfereírem enfereíreu enfereïren | enfereiré enfereiràs enfereirà enfereirem enfereireu enfereiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfereiria enfereiries enfereiria enfereiríem enfereiríeu enfereirien | enfereeixi enfereeixis enfereeixi enfereïm enfereïu enfereeixin | enfereís enfereïssis enfereís enfereíssim enfereíssiu enfereïssin | enfereeix enfereeixi enfereïm enfereïu enfereeixin | ||
| Infinitiu | enfereir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfereint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana