pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| endiumenjo endiumenges endiumenja endiumengem endiumengeu endiumengen | endiumenjava endiumenjaves endiumenjava endiumenjàvem endiumenjàveu endiumenjaven | endiumengí endiumenjares endiumenjà endiumenjàrem endiumenjàreu endiumenjaren | endiumenjaré endiumenjaràs endiumenjarà endiumenjarem endiumenjareu endiumenjaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| endiumenjaria endiumenjaries endiumenjaria endiumenjaríem endiumenjaríeu endiumenjarien | endiumengi endiumengis endiumengi endiumengem endiumengeu endiumengin | endiumengés endiumengessis endiumengés endiumengéssim endiumengéssiu endiumengessin | endiumenja endiumengi endiumengem endiumengeu endiumengin | ||
| Infinitiu | endiumenjar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | endiumenjant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana