pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encovo encoves encova encovem encoveu encoven | encovava encovaves encovava encovàvem encovàveu encovaven | encoví encovares encovà encovàrem encovàreu encovaren | encovaré encovaràs encovarà encovarem encovareu encovaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encovaria encovaries encovaria encovaríem encovaríeu encovarien | encovi encovis encovi encovem encoveu encovin | encovés encovessis encovés encovéssim encovéssiu encovessin | encova encovi encovem encoveu encovin | ||
| Infinitiu | encovar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encovant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana