transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encofro encofres encofra encofrem encofreu encofren | encofrava encofraves encofrava encofràvem encofràveu encofraven | encofrí encofrares encofrà encofràrem encofràreu encofraren | encofraré encofraràs encofrarà encofrarem encofrareu encofraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encofraria encofraries encofraria encofraríem encofraríeu encofrarien | encofri encofris encofri encofrem encofreu encofrin | encofrés encofressis encofrés encofréssim encofréssiu encofressin | encofra encofri encofrem encofreu encofrin | ||
| Infinitiu | encofrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encofrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana