transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encoberto encobertes encoberta encobertem encoberteu encoberten | encobertava encobertaves encobertava encobertàvem encobertàveu encobertaven | encobertí encobertares encobertà encobertàrem encobertàreu encobertaren | encobertaré encobertaràs encobertarà encobertarem encobertareu encobertaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encobertaria encobertaries encobertaria encobertaríem encobertaríeu encobertarien | encoberti encobertis encoberti encobertem encoberteu encobertin | encobertés encobertessis encobertés encobertéssim encobertéssiu encobertessin | encoberta encoberti encobertem encoberteu encobertin | ||
| Infinitiu | encobertar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encobertant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana