pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escuixo escuixes escuixa escuixem escuixeu escuixen | escuixava escuixaves escuixava escuixàvem escuixàveu escuixaven | escuixí escuixares escuixà escuixàrem escuixàreu escuixaren | escuixaré escuixaràs escuixarà escuixarem escuixareu escuixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escuixaria escuixaries escuixaria escuixaríem escuixaríeu escuixarien | escuixi escuixis escuixi escuixem escuixeu escuixin | escuixés escuixessis escuixés escuixéssim escuixéssiu escuixessin | escuixa escuixi escuixem escuixeu escuixin | ||
| Infinitiu | escuixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escuixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana