transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escrostisso escrostisses escrostissa escrostissem escrostisseu escrostissen | escrostissava escrostissaves escrostissava escrostissàvem escrostissàveu escrostissaven | escrostissí escrostissares escrostissà escrostissàrem escrostissàreu escrostissaren | escrostissaré escrostissaràs escrostissarà escrostissarem escrostissareu escrostissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escrostissaria escrostissaries escrostissaria escrostissaríem escrostissaríeu escrostissarien | escrostissi escrostissis escrostissi escrostissem escrostisseu escrostissin | escrostissés escrostissessis escrostissés escrostisséssim escrostisséssiu escrostissessin | escrostissa escrostissi escrostissem escrostisseu escrostissin | ||
| Infinitiu | escrostissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escrostissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana