pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escrido escrides escrida escridem escrideu escriden | escridava escridaves escridava escridàvem escridàveu escridaven | escridí escridares escridà escridàrem escridàreu escridaren | escridaré escridaràs escridarà escridarem escridareu escridaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escridaria escridaries escridaria escridaríem escridaríeu escridarien | escridi escridis escridi escridem escrideu escridin | escridés escridessis escridés escridéssim escridéssiu escridessin | escrida escridi escridem escrideu escridin | ||
| Infinitiu | escridar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escridant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana