pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encalleixo encalleixes encalleix encallim encalliu encalleixen | encallia encallies encallia encallíem encallíeu encallien | encallí encallires encallí encallírem encallíreu encalliren | encalliré encalliràs encallirà encallirem encallireu encalliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encalliria encalliries encalliria encalliríem encalliríeu encallirien | encalleixi encalleixis encalleixi encallim encalliu encalleixin | encallís encallissis encallís encallíssim encallíssiu encallissin | encalleix encalleixi encallim encalliu encalleixin | ||
| Infinitiu | encallir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encallint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : encalliment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana