pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esconillo esconilles esconilla esconillem esconilleu esconillen | esconillava esconillaves esconillava esconillàvem esconillàveu esconillaven | esconillí esconillares esconillà esconillàrem esconillàreu esconillaren | esconillaré esconillaràs esconillarà esconillarem esconillareu esconillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esconillaria esconillaries esconillaria esconillaríem esconillaríeu esconillarien | esconilli esconillis esconilli esconillem esconilleu esconillin | esconillés esconillessis esconillés esconilléssim esconilléssiu esconillessin | esconilla esconilli esconillem esconilleu esconillin | ||
| Infinitiu | esconillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esconillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana