transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| empouo empoues empoua empouem empoueu empouen | empouava empouaves empouava empouàvem empouàveu empouaven | empouí empouares empouà empouàrem empouàreu empouaren | empouaré empouaràs empouarà empouarem empouareu empouaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| empouaria empouaries empouaria empouaríem empouaríeu empouarien | empoui empouis empoui empouem empoueu empouin | empoués empouessis empoués empouéssim empouéssiu empouessin | empoua empoui empouem empoueu empouin | ||
| Infinitiu | empouar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | empouant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana