pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| empastifo empastifes empastifa empastifem empastifeu empastifen | empastifava empastifaves empastifava empastifàvem empastifàveu empastifaven | empastifí empastifares empastifà empastifàrem empastifàreu empastifaren | empastifaré empastifaràs empastifarà empastifarem empastifareu empastifaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| empastifaria empastifaries empastifaria empastifaríem empastifaríeu empastifarien | empastifi empastifis empastifi empastifem empastifeu empastifin | empastifés empastifessis empastifés empastiféssim empastiféssiu empastifessin | empastifa empastifi empastifem empastifeu empastifin | ||
| Infinitiu | empastifar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | empastifant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : empastifada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana