pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esclarisso esclarisses esclarissa esclarissem esclarisseu esclarissen | esclarissava esclarissaves esclarissava esclarissàvem esclarissàveu esclarissaven | esclarissí esclarissares esclarissà esclarissàrem esclarissàreu esclarissaren | esclarissaré esclarissaràs esclarissarà esclarissarem esclarissareu esclarissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esclarissaria esclarissaries esclarissaria esclarissaríem esclarissaríeu esclarissarien | esclarissi esclarissis esclarissi esclarissem esclarisseu esclarissin | esclarissés esclarissessis esclarissés esclarisséssim esclarisséssiu esclarissessin | esclarissa esclarissi esclarissem esclarisseu esclarissin | ||
| Infinitiu | esclarissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esclarissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana