transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emfasitzo emfasitzes emfasitza emfasitzem emfasitzeu emfasitzen | emfasitzava emfasitzaves emfasitzava emfasitzàvem emfasitzàveu emfasitzaven | emfasitzí emfasitzares emfasitzà emfasitzàrem emfasitzàreu emfasitzaren | emfasitzaré emfasitzaràs emfasitzarà emfasitzarem emfasitzareu emfasitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emfasitzaria emfasitzaries emfasitzaria emfasitzaríem emfasitzaríeu emfasitzarien | emfasitzi emfasitzis emfasitzi emfasitzem emfasitzeu emfasitzin | emfasitzés emfasitzessis emfasitzés emfasitzéssim emfasitzéssiu emfasitzessin | emfasitza emfasitzi emfasitzem emfasitzeu emfasitzin | ||
| Infinitiu | emfasitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emfasitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana