pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embordoneixo embordoneixes embordoneix embordonim embordoniu embordoneixen | embordonia embordonies embordonia embordoníem embordoníeu embordonien | embordoní embordonires embordoní embordonírem embordoníreu embordoniren | embordoniré embordoniràs embordonirà embordonirem embordonireu embordoniran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embordoniria embordoniries embordoniria embordoniríem embordoniríeu embordonirien | embordoneixi embordoneixis embordoneixi embordonim embordoniu embordoneixin | embordonís embordonissis embordonís embordoníssim embordoníssiu embordonissin | embordoneix embordoneixi embordonim embordoniu embordoneixin | ||
| Infinitiu | embordonir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embordonint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana