pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embessono embessones embessona embessonem embessoneu embessonen | embessonava embessonaves embessonava embessonàvem embessonàveu embessonaven | embessoní embessonares embessonà embessonàrem embessonàreu embessonaren | embessonaré embessonaràs embessonarà embessonarem embessonareu embessonaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embessonaria embessonaries embessonaria embessonaríem embessonaríeu embessonarien | embessoni embessonis embessoni embessonem embessoneu embessonin | embessonés embessonessis embessonés embessonéssim embessonéssiu embessonessin | embessona embessoni embessonem embessoneu embessonin | ||
| Infinitiu | embessonar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embessonant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana