transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| trasplanto trasplantes trasplanta trasplantem trasplanteu trasplanten | trasplantava trasplantaves trasplantava trasplantàvem trasplantàveu trasplantaven | trasplantí trasplantares trasplantà trasplantàrem trasplantàreu trasplantaren | trasplantaré trasplantaràs trasplantarà trasplantarem trasplantareu trasplantaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| trasplantaria trasplantaries trasplantaria trasplantaríem trasplantaríeu trasplantarien | trasplanti trasplantis trasplanti trasplantem trasplanteu trasplantin | trasplantés trasplantessis trasplantés trasplantéssim trasplantéssiu trasplantessin | trasplanta trasplanti trasplantem trasplanteu trasplantin | ||
| Infinitiu | trasplantar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | trasplantant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : trasplantació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana